737 652 191

Lidé v naší škole

Lenka Pospíšilová, základní a komunitní škola, administrativa, hospodaření

Lenka Pospíšilová

Pocházím z Olomouce, kde naše děti začaly chodit do waldorfské mateřské školky, a pak i na základní školu. Když nastoupily do waldorfské školy, chtěla jsem se o ní dozvědět více, tak jsem začala navštěvovat seminář Waldorfská škola pro dospělé.  Na semináři jsme procházeli rok po roce to, co děti v jednotlivých třídách dělají a učí se, což bylo pro mě velmi obohacující.

Před jedenácti lety jsme se přestěhovali do Semil a naše děti tak mohly navštěvovat opět waldorfskou školu, protože jinou jsme si pro ně představit nedovedli. Nyní mají za sebou i waldorfské lyceum a vstupují do svého dospělého života. Vždy jsme se kolem školy pohybovali, doprovázeli naše děti a škola se tak stala součástí našeho života. Dává nám s manželem směr i smysl života.

I proto jsem před časem pomáhala se zakládáním komunitní školy na malé Skále a pak i waldorfské školy v Turnově. Jsem moc ráda, že jsem součástí tohoto nádherného společenství. Pomáhám všude tam, kde je potřeba popracovat na papírech, dokumentech, hospodaření… prostě v kanceláři. Bydlíme v Benešově u Semil, máme velkou zahradu se spoustou záhonků a stromů a na gauči tři kočky.